wtorek, 28 czerwca 2016

Wyczytane w gwiazdach :)


Zapraszam Was do zabawy, w której postanowiłam po swojemu zinterpretować horoskop dla każdego znaku zodiaku :) Znajdziecie tu wskazówki, co może Was jutro czekać (tj. 29.06), a ja spróbowałam dopasować do nich odpowiednią lekturę. Jeśli jesteście ciekawi, co Wam proponuję, czytajcie dalej. I pamiętajcie, to tylko zabawa :)

*Horoskopy pochodzą ze strony magia.onet.pl
Baran
Dzień niezbyt spokojny. Zaznaczy się u Ciebie silnie rozwinięta potrzeba niezależności i zmian. Najlepiej się sprawdzisz w kierowaniu grupą. Łatwo Ci się będzie dogadać z innymi.
Miłość: Dbaj o swoje szczęście.
Praca: Będziesz pomysłowy i twórczy.
Zdrowie: Twój rytm dobowy jest nieregularny. (źródło)

Lektura: Trudno, żeby twój rytm dobowy był regularny, skoro często zarywasz noce i oszukujesz siebie zapewnieniami, że przeczytasz jeszcze tylko jedną stronę... Proponuję ci zatem wziąć do ręki powieść "Nie oddam szczęścia walkowerem" i tej nocy oszukiwać się dalej. Na zdrowie! :)
Więcej o książce:
Agata Kądziołka: "Nie oddam szczęścia walkowerem" czyli pierwszy taki polski duet!

 
   


Byk
Dzisiaj poczujesz się bardziej pewny siebie. Łatwo też będzie o kontakt i porozumienie z innymi. Najlepiej spełnisz się w pracy koncepcyjnej. Będziesz wydajny i skuteczny. 
Miłość: Twoje reakcje mogą być zbyt przesadne.
Praca: Uwierz w sens tego, co robisz.
Zdrowie: Korzystaj z krótkich przerw w pracy. (źródło)

Lektura: Krótkie przerwy w pracy są jak najbardziej pożądane, zwłaszcza wtedy, gdy jest się w trakcie jakiejś fascynującej lektury i chce się wykorzystać nawet odrobinkę wolnego czasu. Czy powieść "A między nami wspomnienia" wciągnie cię na tyle, że zamiast kanapki w czasie przerwy będziesz pochłaniać kolejne strony? Warto sprawdzić.
Więcej o książce: 
Malineczka74: Gabriela Gargaś "A między nami wspomnienia"  
 Bliźnięta
Tranzyty są dziś korzystne. To sprawi, że wykażesz się większą chęcią do współpracy i pojednania z wrogami. Staraj się jednak bardziej zaangażować w sprawy swoje niż innych. 
Miłość: Zachowuj się taktownie.
Praca: Relacje z innymi wymagają rozsądku.
Zdrowie: Pracuj zgodnie z indywidualnym rytmem. (źródło)

Lektura: O tak, relacje z innymi wymagają rozsądku, bo jak go zabraknie i z premedytacją nastąpisz komuś na odcisk, możesz wkrótce tego gorzko pożałować. W głowie właściciela tegoż odcisku może narodzić się okrutny plan zemsty. Warto więc gruntownie przemyśleć sprawę i na dobry początek zajrzeć do książki pt. "Ból za ból", która wprowadzi cię w świat nieczystych zagrywek.
Więcej o książce:

 Rak
Dzisiaj pojawi się potrzeba porozumienia z otoczeniem. To Ci pomoże przystosować się do pewnych sytuacji i zmian. Dzięki temu łatwiej będzie sprostać trudnym wyzwaniom.
Miłość: Przyjrzyj się uważnie nowemu partnerowi.
Praca: Wysiłki włożone w pracę przyniosą korzyści.
Zdrowie: Nie wątp we własne możliwości. (źródło)

Lektura: Wątpliwości odstaw na bok i spróbuj wyciągnąć z życia tyle, ile się da. Celuj wysoko, bo czasem niemożliwe staje się jak najbardziej możliwe. Nie wierzysz? Zajrzyj zatem do książki "Kopciuszki na tronach Europy". Kto wie, może się okazać, że baśń o Kopciuszku jest również bajką o tobie... Trzeba tylko poszukać odpowiedniego księcia ;)
Więcej o książce:
Karolina Małkiewicz: "Kopciuszki na tronach Europy"
 Lew
Dzisiejsze tranzyty są korzystne. Możliwe będą jednak nieporozumienia dotyczące współpracy. W codziennych obowiązkach najgorsza jest rutyna. Pozbądź się jej, a kłopoty miną. 
Miłość: Czasem szczęściu trzeba pomóc.
Praca: Nie stawiaj innym zbyt wygórowanych wymagań.
Zdrowie: Zmień dietę na mniej kaloryczną. (źródło)

Lektura: Jeśli nie zamierzasz popadać w rutynę, koniecznie sięgnij po coś niebanalnego, jak np. "Big Red Tequila". Tutaj prawdziwą wisienką na torcie jest szybka akcja i wpleciony w historię sarkazm. Koniecznie zjedzcie tę wisienkę razem z całym tortem. Tutaj kalorii nie liczcie, policzcie je gdzie indziej.
Więcej o książce:
Ellie Moore: "Big Red Tequila" Rick Riordan
  Panna
Przed Tobą pracowity dzień. Nadmiar spraw i zajęć uchroni Cię jednak przed popadaniem w rutynę. Powodzenie w miłości sprzyja osiągnięciu równowagi w innych sferach życia. 
Miłość: W uczuciach przyjemne chwile.
Praca: Licz wyłącznie na własne siły.
 
Zdrowie: Możesz mieć kłopoty z zasypianiem. (źródło)

Lektura: Jeśli dziś, droga Panno, dobierzesz się do powieści "Tajemnica diabelskiego kręgu" Anny Kańtoch, to nie dziw się, że będziesz mieć kłopoty z zasypianiem. Ta pełna tajemnic i mroczna powieść, może wywołać "dreszcze przerażenia", zahipnotyzuje cię aż do białego rana. 
Więcej o książce:

 


Waga
Dzisiaj spodziewaj się spiętrzenia obowiązków. To z kolei niekorzystnie wpłynie na Twoje relacje z innymi. Rozdrażnienie i napięcia towarzyszyć Ci będą na każdym kroku. 
Miłość: W sferze uczuć dużo pasji i namiętności.
Praca: Czas korzystny dla finansowych interesów.
Zdrowie: Zwolnij! (źródło)

Lektura: Kochana Wago, jeśli czujesz, że za mocno rozpędziłaś się w codziennym życiu, rozejrzyj się za czymś, co da ci chwilę wytchnienia i choć odrobinę przyjemności. Może sięgnij po opowiadania "Zapach lawendy", które przeniosą cię do słonecznej Francji.
Więcej o książce:
 
   


Skorpion
Dzisiaj będziesz skłonny do impulsywnych zachowań. Wszystko może być iskrą zapalną. Źle aspektowany Pluton zapowiada niekorzystne zmiany w Twojej sferze osobistej i zawodowej. 
Miłość: Bądź bardziej rozważny w sprawach sercowych.
Praca: Rozwój nierównomierny.
 
Zdrowie: Stosuj techniki relaksacyjne. (źródło)

Lektura: Oj, gwiazdy nie są dziś dla ciebie łaskawe... Ale nie ma się co łamać, więc nie poddawaj się i zastosuj najlepszą technikę relaksacyjną na świecie - śmiech :) Jeśli nie wiesz, jak go wywołać, proponuję sięgnąć po książkę "Anders morderca i przyjaciele oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół". Powinno pomóc.
Więcej o książce:
Varia czyta: Anders Morderca i przyjaciele oraz kilkoro wiernych nieprzyjaciół - Jonas Jonasson 

 

Strzelec
Ten dzień nie sprawi Ci kłopotów. Nadal możesz liczyć na dynamiczny rozwój i rozległe ambicje. Unikaj tylko napięć z otoczeniem. Sukces Twoich przedsięwzięć jest raczej pewny. 
Miłość: Czułość i bliskość są Ci niezbędne.
Praca: Miej kontrolę nad swoim zachowaniem.
Zdrowie: Zwolnij trochę tempo. (źródło)

Lektura: Jednym ze skutecznych sposobów na to, by mieć kontrolę nad swoim zachowaniem, jest oczywiście zaszycie się gdzieś w kącie z książką w ręce. Nikt nie wchodzi ci w drogę, ty też nikomu nie zawadzasz. Sięgnij dziś po powieść z niespieszną, spokojną akcją, jak np. "Weź mnie za rękę" Tove Asterdal. 
Więcej o książce:  
    Koziorożec
Wygasa dziś trygon Jowisz/Pluton. To znak, że sprawy zaczną się lepiej układać. Powodzenie zapewni Ci upór i pracowitość. Pamiętaj jednak, że we wszystkim, co robisz, ważna jest równowaga.
Miłość: Dbaj o dobre relacje z partnerem.
Praca: Przystosuj się do zmian.
Zdrowie: Zmień coś w swoim wyglądzie. (źródło)

Lektura: Dobre relacje z partnerem to bardzo ważna sprawa, jeśli nie najważniejsza. Nic tak nie zbliża partnerów do siebie, jak wspólne działanie. Proponuję wam zatem wspólne czytanie. Wspaniale może się w tym przypadku sprawdzić powieść erotyczna "Sny Morfeusza", która może okazać się nawet lepsza niż gra wstępna, a potem... do dzieła :)
Więcej o książce:
Beti G.:  Przedpremierowo - "SNY MORFEUSZA" tom 1 - K.N. Haner
Wodnik
Łatwiej dziś o dobrą współpracę i porozumienie z partnerem. Harmonia w życiu osobistym zależy od wielu czynników. Należy pilnować spraw zawodowych, ale nie zaniedbywać rodziny.
Miłość: Ważne są dobre stosunki ze światem zewnętrznym.
Praca: Duże znaczenie ma praca indywidualna.
Zdrowie: Uwolnij napięcia wewnętrzne. (źródło)

Lektura: Najprościej będzie oczywiście po prostu wyjść z domu, ale możesz wykazać się większą inwencją twórczą i sięgnąć trochę dalej. Możesz nawet wziąć pod uwagę świat jeszcze bardziej zewnętrzny i na przykład umówić się na... szybką randkę w kosmosie. Fabuła powieści "Fobos" jednoznacznie wskazuje, że to jest możliwe, zresztą sama się o tym przekonaj :)
Więcej o książce:
Agnieszka D.: "Fobos" Victor Dixen 

 


Ryby
Korzystny dzień w pracy i w domu. Nie przeceniaj się jednak i nie podejmuj zadań ponad swoje możliwości. Nie chwal się też wszystkim, nad czym obecnie tak intensywnie pracujesz. 
Miłość: W życiu uczuciowym radość i spokój.
Praca: Bądź konsekwentny w tym, co robisz.
Zdrowie: Zdrowie nie sprawi Ci kłopotów. (źródło)

Lektura: Nie ma sensu więc burzyć tego emocjonalnego spokoju i radości wynikającej z miłosnej harmonii, dlatego polecam ci sięgnąć po coś lekkiego i uroczego, potęgującego tylko życiowy optymizm. Dobrze sprawdzi się tutaj powieść pt. "Siedem listów z Paryża". Czytaj i nie odpędzaj od siebie pozytywnych myśli :)  
Więcej o książce:
Kasia Jabłońska: SIEDEM LISTÓW Z PARYŻA, Samantha Vérant  
 


  

Macie ochotę na więcej? :)

12 komentarzy:

 1. Ha ha ha jestem Kopciuszkiem. Ale jaja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księcia już mam, poznałam go na imprezie, to prawie współczesny bal, prawda?

   Usuń
 2. Nie da się ukryć, że często tak jest z tą "jedną stroną" :)
  Fajnie, że moja recenzja do czegoś Ci się przydała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Co prawda zaproponowałam recenzowaną przez Ciebie książkę Bliźniętom, ale przyznam, że sama jestem jej ciekawa.

   Usuń
 3. Jako zodiakalny koziorożec mówię stanowcze tak SNOM MORFEUSZA hihi :) Szkoda, że mój mąż dziś ma nocny dyżur, ale ale... to przecież horoskop na jutro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to! Można nawet zacząć przygotowania już dziś i podrzucić książkę mężowi do czytania na nocnym dyżurze ;)

   Usuń
 4. Super pomysł z tym wpisem. Od dawna już nie czytam horoskopów, ale Twój mnie zainteresował :). Zatem dziś wyjątkowo będę się kontrolować no i czytać. Co prawda nie "Weź mnie za rękę", bo akurat mam co innego na tapecie, ale ten tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyśmienity pomysł a i podpowiedzi na lekturę bardzo mi się podobają :) Odkryłaś przede mną "Zapach lawendy". Jasne że chcę więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy post. Jeżeli chodzi o Fobos, to rzeczywiście jest to książka dla mnie. Już od jakieś czasu się zbieram, żeby ją upolować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Stosunki ze światem zewnętrznym może i warto nawiązać, ale przyznaję, że lektura "Fobos" nie do końca mnie kusi :) Pozdrawiam! Świetny pomysł na post!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem wagą - odprężenie bardzo mi się przyda. Tylko ta lektura zupełnie mnie nie kusi. :P

  OdpowiedzUsuń